Menü

Sağlık ve Beslenme

Öğrencilerin her türlü genel sağlık ve diş tedavi işlemleri Kurupelit Yerleşkesi’nde ve Atakum Yerleşkesi’nde olmak üzere iki ayrı sağlık ünitesinde yapılmaktadır. Ünitelerimizde 2 Doktor, 2 Psikolog, 3 Hemşire, 2 Sosyal Çalışma Uzmanı hizmet vermektedir. Öğrencilerin tedavi işlemlerinde ilk müdahaleler sağlık ünitelerimizde yapılmakta olup, gerekli görülmesi halinde öğrenciler Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesine ve Diş Hekimliği Fakültesi’ne sevk edilmektedirler.

1050 yatak kapasiteli, modern tıbbın gerektirdiği her türlü tanı ve tedavi imkanlarına sahip Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanemiz, çağdaş tıbbi eğitime katkısı yanında, verdiği etkin sağlık hizmetleri ile sadece üniversitemiz mensuplarının değil tüm bölge halkının da gurur kaynağı ve sağlık güvencesidir.

Beslenme uzmanları tarafından 4 çeşit hazırlanan yemek menüleri, tüm fakülte ve yüksekokullardaki mutfaklarda uzman ve denetçilerin kontrollerinde hazırlanarak akademik ve idari personelimizle öğrencilerimize maliyetinin çok altında bir ücretle servis edilmektedir. İkinci Öğretim öğrencilerimiz için akşam yemeği de çıkarılmaktadır. Ayrıca öğrencilerimiz, fakülte, yüksekokul ve yerleşke içinde bulunan 40 adet kantin ve kafeteryalardan da beslenme ihtiyaçlarını sağlayabilmektedirler.