Menü


Fujii Corporation Ltd. Şti. Başkanı Sayın Fujii ile Buluştuk

Uluslararası İlişkiler Birimi “Fujii Corporation Ltd. Şti. Başkanı Sayın Fujii ile Buluşun” adlı bir etkinlik düzenledi (http://www.e-fujii.co.jp/eng/). Toplantıda hâlihazırda Samsun’da ve Karadeniz Bölgesi’nde Sayın Fujii tarafından yürütülen JICA projesi hakkında bilgi verildi.http://arastirma.tarim.gov.tr/ktae/Haber/77/Enstitumuz-Ile-Jica-_-Fujii-Corp-Isbirligi-Projesi

Bunun yanında Sayın Fujii Japon iş kültürü ve çevresi, Japon KOBİ’lerinin neden ve nasıl onlarca yıl süren uzun süreli yaşam döngüsüne sahip oldukları hakkında konuştu.

Bu interaktif etkinlik yerli yabancı öğrenciler, araştırma görevlileri ve değişik fakültelerin çalışanlarının ilgisini çekti. Toplantı sırasında Sayın Fujii’ye Japon kültürü, iş hayatına bakış açısı ve özellikle de Fujii Corporation Ltd. Şti.’nin de içerisinde faal olduğu sektörün sorunları ve fırsatları ile ilgili sorular soruldu. Japonya’da öğrenim görmeyi ya da çalışmayı arzu eden öğrenciler de Japonya’daki başvurmayı düşündükleri kurum ve kuruluşlara nasıl yaklaşmaları gerektiği ile ilgili tavsiyeler aldılar.

Girişimcilik dersi/etkinlikleri ile daha fazla bilgi için burayı takip edebilirsiniz:

Facebook: https://www.facebook.com/groups/417959828275833/ (OMÜ Girişimcilik Ağı)